esam tuvāk

Izmēri savu interneta ātrumu!

Kas ietekmē interneta ātrumu?

Interneta pieslēguma kvalitāte, ko nodrošina pakalpojuma sniedzējs. Datora ātrdarbība. Svarīgi, lai datora programmatūra būtu licencēta, regulāri būtu uzstādīti programmatūras atjauninājumi, kā arī, lai dators būtu aizsargāts ar pretvīrusu programmām un ugunsmūri.


Bezvadu tīkla maršrutētājs (rūteris) sniedz iespēju ērti izmantot internetu bez vadiem, vieglāk iekārtot savu darba vietu vai mājokli, tomēr jārēķinās, ka ne vienmēr bezvadu tīklā būs iespējams iegūt tikpat lielu interneta ātrumu kā pievienojot datoru internetam ar kabeli.


Interneta pieslēguma kvalitāte vietai, no kurienes izmantojat interneta saturu. Piemēram, ja interneta lapa, kuru apmeklējat, vai fails, kuru kopējat no cita lietotāja datora, Jūsu datorā ielādējas ļoti lēni, tas nenozīmē, ka lēna darbība ir Jūsu interneta pieslēguma vai datora vainas dēļ. Interneta satura ielāde var būt lēna arī tādēļ, ka pats satura uzturētājs izmanto nepietiekami ātru pieslēgumu, kā arī satura īpašnieka dators (vai serveris) var būt pārslogots ar daudziem citu lietotāju pieprasījumiem.

Kā nodrošināt korektu rezultātu?

Pirms mērīšanas jāizslēdz failu apmaiņas programmas, kā arī citas programmas, kas ātruma mērīšanas laikā var izmantot interneta pieslēgumu. Jāpārtrauc lietot interneta video vai radio pārraides.


Jāizslēdz interneta pieslēgumam pievienotās papildu ierīces, kas ātruma mērīšanas laikā patērē tā paša interneta pieslēguma resursu (video novērošanas kameras, spēļu konsoles, bezvadu maršrutētāji, televizori, mobilie tālruņi, planšetdatori u.c.)


Ja tiek izmantots bezvadu pieslēgums, tad datoru, no kura tiek mērīts interneta ātrums, jāpievieno interneta pieslēgumam ar kabeli, jo bezvadu tīklā ir ātruma zudumi.